דלג לתוכן
Borderline
מאמר קודם
נקרא כעת:
ארבע נקודות למחשבה בבחירת החוג לילד
מאמר הבא

ארבע נקודות למחשבה בבחירת החוג לילד

החיפוש אחרי החוג המושלם מתחיל הרבה לפני תחילת שנת הלימודים. מעניין אם מישהו פעם בדק את סטטיסטיקת הגירושין על בסיס אי הסכמה לאיזה חוג ההורים מתכוונים לשלוח את האוצר שלהם. האם לבחור חוג אחד? או כמה חוגים? האם למלא לילד או ילדה לו"ז עמוס כמו של אלוף בצה"ל או דווקא לבנות על כך שאפשר להסדר רק בלי חוגים בכלל.

אז איך מוצאים את האיזון העדין הזה בין עומס יתר לחיי חופש מוחלט עבור הילד או הילדה שלכם? ריכזנו עבורכם כמה עצות:

1. מיקום

נדלקתם על חוג מתופפי הדרבוקות בעיר סמוכה? תחשבו על מחויבות שבאה עם זה – להסיע הלוך וחזור במשך שנה שלמה, בפקקים, בגשם ובחום. מוכנים לזה? תחשבו שוב ואם כן, שאו בתוצאות ובהוצאות (של דלק וסבלנות הורית מתפקעת). בשורה התחתונה: עדיף שתבחרו חוג קרוב לבית.

2. סוג

כשהיית קטנה חלמת להיות בלרינה? כשהיית בגן חובה חשבת שאתה הולך להבקיע שערים במונדיאל? יופי. עכשיו תשכחו מזה ותחשבו על החוג שהילד שלכם היה רוצה ללכת אליו. להתמיד בו, שבוע אחרי שבוע, ללכת אליו בחשק, בלי מלחמות עיקשות שלא מובילות לכלום בסופו של דבר ומותירות את כל המעורבים במצב של תסכול.

3. שעות

אתם יודעים הכי טוב מהן השעות הכי טובות לחוג עבור הילד שלכם (או הילדה, כמובן). תדאגו שיתאפשר לו לנוח אחרי שחוזר מהגן או מבית הספר, אבל אל תמשכו את החוג לשעה מאוחרת מדי, כשכבר יהיה עייף. תבנו את סדר היום סביב החוג, כדי להספיק גם דברים אחרים (זה לא פייר אם החוג יתפוס את כל הלו"ז ולא יהיה זמן לטייל בגינה, לבנות מגדל מקוביות או לקרוא סיפור לפני שינה).

4. הגשמת חלום (של עצמך? או של הילד?)

נכון שאומרים שלא חשוב הגיל, חשוב התרגיל. אבל לא במקרה של בחירת החוג. נכון, יש חוגי העשרה לתינוקות בני חודשיים, אבל נראה כי צריך לשאול את עצמכם קודם כל בצורה הוגנת – האם זה הזמן? כל ילד מתפתח בצורה שונה. יש כאלה שבגיל שלוש כבר מוכנים להסתער ולהתמזג בחבורה של דומיהם בביטחון מופלא ויש אחרים, הם מעדיפים להיות צמודים לאמא ולאבא כשהשאר רוקדים או מטפסים על הסולמות. אתם ורק אתם מכירים את הילד שלכם הכי טוב. אל תנסו לעשות ממנו משהו שהוא לא. תקשיבו למה שהוא רוצה. מה שהוא חולם עליו. ואז תנסו להגישם לו את החלום. זה הכי כיף.

הסל שלי סגור

הסל שלך ריק כרגע

התחל בקניות

אל תפספסו: הלבשה תחתונה 4+1 מתנה

בחר אפשרויות סגור