דלג לתוכן
Borderline
נקרא כעת:
נימוקים בעד ונגד תלבושת אחידה לבית הספר
מאמר הבא

נימוקים בעד ונגד תלבושת אחידה לבית הספר

ביטול האינדיבידואליות: תלבושת אחידה לבית הספר בעצם מצמצמת את הייחודיות של כל תלמיד או תלמידה. במקום ליצור מקום שבו הילדים מרגישים שנותנים להם להיות הם, יצירתיים, חושבים מחוץ לקופסה, ייחודים בזכות הסגנון האישי שלהם, אנחנו יוצרים מקום שבו כולם אחידים, לבושים אותו הדבר.יש הטוענים כי הגבלות אלו מצמצמות את מרחב החשיבה והיצירתיות של הילד.

הוצאות להורים: הכללים המדויקים של תלבושת אחידה בבתי הספר מחייבת את ההורים להוצאות נוספות. קניות לבית הספר כוללות כלי כתיבה, ספרים, מחברות, ילקוטים ועוד מוצרים שמתווספים לרשימת הקניות והופכים אותה לארוכה במיוחד. תלבושת אחידה היא עוד הוצאה בדרך ליום הראשון בבית הספר.

מטלה נוספת לרשימה: לצד קניות לבית הספר של ציוד רגיל, צריך להזמין תלבושת אחידה. הדפסת תלבושת אחידה נעשית בחנויות מתמחות ומוסיפה עוד סידור אחד לרשימת הסידורים הבלתי נגמרת של הורים כיום. עם זאת, חשוב לציין שכיום ניתן להזמין תלבושת גם דרך האינטרנט ולחסוך את השיטוטים בין חנויות הבגדים המתמחות.

מדוע תלבושת אחידה דווקא תורמת בבתי הספר?

ביטול תחרותיות: תחרות בין הילדים תהיה קיימת תמיד, אבל הדפסת חולצות לבית ספר שהופכות את המלתחה של הילדים לאחידה יחסית יכולה לצמצם את התחרות בכל הקשור לאופנה, מותגים והוצאה כספית על אלו. התחרות על "מי יותר אופנתי" מתחילה כבר בגיל צעיר מאד והתלבושת האחידה מסייעת להקל עליה.

אחידות בין הילדים: למרות שמדובר על תוספת לרשימת קניות לבית ספר בתחילת השנה, הדפסת החולצות או כל תלבושת אחידה אחרת יוצרת אחידות שחוסכת להורים למלא אחר הרצון להיות הכי אופנתי בבית הספר. זהו חסכון בקניות בגדים אופנתיים שיכולים לעלות לא מעט.

חסכון בזמן ובכסף: בסופו של דבר תלבושת אחידה יוצרת חסכון בזמן ובכסף. לא מבזבזים שעות בקניון בכל חודש לקניית מותגים חדשים, לא צריך לקנות בכל עונה מלתחה חדשה לגמרי. פריטי הבסיס מהם מורכבת תלבושת אחידה משמשים את הילדים לאורך השנה.

תהליך פשוט ונוח: היום ניתן להזמין תלבושת אחידה דרך האינטרנט בתהליך פשוט ונוח. דרך אתר מתמחה כמו תלבושת אפשר להזמין הדפסת חולצות לבית הספר במקום אחד, להנות ממחירים מיוחדים ולקבל את התלבושת האחידה ישר הביתה.

הנימוקים השונים בעד ונגד תלבושת אחידה ימשיכו ללוות הורים וילדים בכל שנה חדשה בבית הספר. עם זאת, מחקרים רבים הראו כי תלבושת אחידה בהחלט תורמת לחיבור בין הילדים ומצמצמת באופן משמעותי את הוצאות ההורים על בגדים ופריטים אופנתיים. החיבור בין קניות לבית הספר ובין אתרי אינטרנט מתמחים יצר יתרון נוסף – חסכון בזמן ומאמץ בדרך לשנה החדשה. 

הסל שלי סגור

הסל שלך ריק כרגע

התחל בקניות

אל תפספסו: הלבשה תחתונה 4+1 מתנה

בחר אפשרויות סגור